yoga kampları

2019 Yılı Kampları

  • 4-5 Mayıs – MİSTİK YOGA ve HIDIRELLEZ ( Hindiba Doğaevi-MENGEN)
  • 23 – 26 MAYIS YOGADANS UZMANLAŞMA PROGRAMI ( Köyceğiz Konaklamalı)
  • 27-30 Haziran – Bir Yaz Buluşması – YOGADANS – AY DÜĞÜMLERİ – MANDALA ( DATÇA)

 

  • 4-5 Mayıs – MİSTİK YOGA ve HIDIRELLEZ

Hindiba Doğaevi / MENGEN

 

yoga3

MİSTİK YOGA ve HIDIRELLEZ  Kampı ….. miss gibi bir haftasonu…
4-5 Mayıs Hindiba Doğaevi / Bolu

Her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz Mistik Yoga bahar kampımız için bu yıl Hıdırellez’e denk gelen haftasonunda Doğa ile, Yoga ile , Dans ile, Atalarımızın gelenekleri ile bahara merhaba demek için biz yine en güzel yere , Bolu Hindiba Doğaevi’ne gidiyoruz.

Ankara’ya 2.5 , İstanbul’a 3.5 saat uzaklıktaki Bolu Mengen’deki Hindiba Doğaevi’nin muhteşem doğasında gerçekleştireceğimiz Mistik Yoga kampımız yine dopdolu….

Cumartesi günü varışımızın ardından yemek ve Tanışma Çemberi ile başlayacak programımız Doğa keşfi sonrasında Mistik YogaDans ile devam edecek…Akşam yemekten sonra Ateş başında Hıdırellez kutlaması yapıyoruz : hıdırellez niyetlerimiz, atalarımızın geleneksel baksı ve kam dansları edecek , ateş üzerinden atlayarak niyetlerimizi pekiştireceğiz, sorasında günün yorgunluğuna özel meditasyon ile uykuya hazırlanma zamanı…

Pazar günü Sabah Yogası ile güne başlayıp Kahvaltı sonrasında Şirinyazı Göleti’ne yapacağımız gezide doğa yürüyüşü ile kampımızı tamamlıyoruz.

Üstelik ne yoga ne de dans deneyimi gerekmiyor !

Katılım bedeli :
2, 3 ve 4 kişilik odalarda Tam Pansiyon Kişibaşı
Taş ve Ahşap Oda – 650 TL
Büyük Çadır ( yataklı) – 550 TL
Kamp Çadırı – 500 TL
* Odada tek kişi konaklama farkı 125 TL’dir.
— ARKADAŞ İNDİRİMİ Kampanyası : 4-5 Mayıs Mistik YOGA ve HIDIRELLEZ kampına arkadaşıyla gelenler 100’er tl indirim kazanıyor!!  🌻

Bedele tüm yoga ve diğer etkinlikler ile konaklama ve sabah,öğlen akşam yemekleri dahildir.

Katılımcılar ulaşım masraflarını kendileri karşılar.

* Ankara’dan gelecek katılımcılar için toplu servis ile ulaşım yapılacaktır. Gidiş-dönüş ve gölet gezisi tüm transferler için katılım bedeline +100 TL olarak ilave edilmektedir.

KAYIT için (150 TL) ön ödeme yapılmalıdır. Ön ödemenin iadesi yoktur.
Kayıt ve Bilgi : 533 766 46 82 / mistikyoga@gmail.com

*Mekanda yerler çok çabuk dolmaktadır, kayıt için yerinizi en kısa zamanda yapmanızı öneririz.
Eğitmenler : Kirtana Yasemin – Prem Mukti Medine – Maşide Pelit Özbek ( asistan)

www.mistikyoga.net

  • 23 – 26 MAYIS YOGADANS UZMANLAŞMA PROGRAMI ( Konaklamalı Eğitim Kampı )

Flora Hotel / KÖYCEĞİZ

img_20181119_150839_943

KİRTANA YASEMİN ile YOGA HOCALARI için
MİSTİK YOGADANS UZMANLAŞMA TEMEL PROGRAMI

Yoga öğretmenleri için hazırlanmış bu programın amacı ; YogaDans’ın felsefesini ve temel prensiplerini yoğun bir programla çalışarak, bu disiplini hem derslerine katabilecekleri hem de tek başına YogaDans dersi oluşturabilecekleri seviyede temel bir beceri kazandırmaktır.

Türkiye’de henüz pek bilinmeyen YogaDans, Kirtana Yasemin tarafından 2010 yılından bu yana ilham alınmaya, geliştirilmeye ve tanıtılıp yaygınlaştırılmaya devam etmektedir. Kadim zamanlara dayanan Yoga’nın ve Kutsal Hint Dansları’nın birbiriyle tamamen benzeşen köklerini temel alan yogadans ekolünden etkilenerek başladığı bu yolculuğa, daha sonra kendi dansının yaratıcılığında dünya mistik danslarının ve Anadolu sufi yaklaşımlarıyla harmanladığı Mistik YogaDans ile devam etmiştir.

Türkiye’nin tek YogaDans Uzmanlaşma Programı niteliğinde olan bu çalışmada, hem batının hem de doğunun yogadans yaklaşımlarının yanı sıra, temel tavırlar özümsendikten sonra kişilerin kendi YogaDans stil ve tavırlarını yaratabilmeleri için yol göstericilik yapılacak, ipuçları verilecektir.

İlk günü teorik bilgilere ayrılan eğitimin ikinci ve üçüncü gününde pratiğin enerjetik boyutu ile tavırlarla tanıştırılacak ve kendi yaratıcılığınızda derin bir yolculuğa çıkarılacaksınız. Eğitimin kapsamlı içeriğinden oluşan kitapçık katılımcılara basılı olarak verilecektir.

Eğitimin son günü öğleden önce Kirtana Yasemin tarafından herkese açık bir ders yapılacaktır. Öğleden sonra katılımcılar için uygulamalı performans değerlendirmesi yapılacaktır. Eğitim sonunda programa tam katılım sağlayanlara ve performans değerlendirmesinden sonra hak kazananlara Katılım Belgesi verilecektir. Bu belgenin resmi geçerliliği yoktur, maksat sizi kendi YogaDans deneyiminize açmak ve bu deneyiminizi başkalarına aktarmanıza teşvik etmektir.

Ana Kavramlar
YogaDans’ın Temel Prensipleri
Mudra Kavramı ve Mudraların Duygusu
YogaDans’ta kullanılan Mudralar
Köklenme ve Ayak duruşları
YogaDans Tavırlar
Sekiz Yetenek – Beş Element
Çakraların Mudraları ve Çakra Dansı
Shiva ve Shakti Dance (Denge Dansı)
Trans Dans ve Çemberler
Sufi Uygulamalar (Sufi Çemberi ve Sufi Nefes)
Ders programı hazırlama ve örnek ders akışları

*********
Bu program ; şehirlerin enerji-zaman tüketen uyarıcıları ve oyalayıcılarından uzaklaşarak dikkatimizi tüm gün yoğun olarak eğitim üzerinde odaklayabilmek ve aynı zamanda serbest zamanlarda Köyceğiz’in muhteşem güzellikteki doğası ve enerjisi ile tazelenebilmek adına sadece Köyceğiz’de konaklamalı olarak düzenlenmektedir. Bu nedenle İstanbul ve Ankara’da eğitim açılmayacaktır.
Program 18 kişi ile sınırlıdır.

Tarih : 23 Mayıs – 24 Mayıs – 25 Mayıs – 26 Mayıs
Yer : Köyceğiz konaklamalı – Flora Hotel – www.florahotel.com.tr

Ders Saatleri :
23 Mayıs Perşembe Saat 13:00 – 18:00
24 Mayıs Cuma 10:00 – 18:00
25 Mayıs Cumartesi Saat 10:00 – 18:00
26 Mayıs Pazar Saat 10:00 – 16:00

Sabah 07:00-08:00 arasında meditasyon yapılacaktır. Katılım isteğe bağlıdır.

Program Bedeli : 2400 tl ( Konaklama dahil)
(Bedele 2 kişilik odalarda 3 gece konaklama + 4 gün kahvaltı ve öğle yemekleri ile ara ikramlar dahildir. )
Kayıt için ön ödeme : 400 tl
Ön ödemenin iadesi yoktur.

Detaylı bilgi ve Kayıt : mistikyogadans@gmail.com
533 766 46 82

Asistan : Maşide Pelit Özbek

**

 

  • 27-30 Haziran – Bir Yaz Buluşması – YOGADANS – AY DÜĞÜMLERİ – MANDALA

Kızılbük Ahşapevleri / DATÇA

 

12biryazbulusmasi

Kendimizin ve evrenin sırlarını DATÇA’nın en güzek bükü Kızılbük’te dinleyelim mi bu yaz?

Program nefis :
✳️ JUNO ile Ay Düğümlerinin sırlarını,
✳️ BEDİ BANU ile içinizin aynasını,
✳️ KİRTANA YASEMİN ile birliğin kalp sesini
duymaya var mısınız?

Ayrıca gevşeme teknikleri, ses ve sessizlik, ritim ile mantra çalışması, akşam ateş başı sohbetleri, gün içinde bol bol deniz, güneş ve doğa da cabası…

Datça ‘’Kızılbük Ahşap Evleri’nin’’ (http://www.kizilbukahsapevleri.com) zeytin, limon, zerdali ve hurma ağaçları, lavantalar, sardunyalar, begonviller ile daha da bir güzelleşen yeşil-yemyeşil, insan-canlısı ve hayvan-dostu ortamında, rustik tarzda döşenmiş sevimli bungalovlar veya taş evlerde,
Datça’nın doğal ürünleri ile yapılmış lezzetli ve sağlıklı yemeklerle donanmış cömert sofralarda,
Ağaçların gölgesindeki tembel hamakların üzerinde, her esintide narince dalgalanan tüllerle bezeli güneşlenme platformlarının kuytusunda,
Mavi yeşil dalgaların koynunda, tadına doyum olmayan dostça muhabbetlerde,
Kalplerinizi ısıtan bir ateşin başında,
hem beynimizi ve gönlümüzü doyuracağımız hem bedenimizi şımartacağımız bir program hazırladık sizin için.

JUNO GÖZLEMCİ ile İçimizdeki Ejderha
Juno bu defa Ejderha’yı Kovalatacak size! AY Düğümleri Astroloji’de Ejderha’nın Başı ve Kuyruğu olarak da betimlenir. Güney AY Düğümü hazinemizi ve zaaflarımızı, Kuzey AY Düğümü ise yaşam boyu üzerinde çalışacağımız temel dersleri içerir. Akşam sohbetlerinde AY Düğümleri’nin içerdiği sırlardan bahsedeceğiz. İçimizdeki bilge, ihtişamlı ve şakacı Ejderha’yı kucaklamak için nereden geldiğimizi ve nereye gitmemiz gerektiğini birlikte çözeceğiz. Arzu edenler organizasyon süresi içinde Bireysel Harita Analizi de alabilirler. Bunun için rezervasyon yaparken ayrıca randevu almanızı rica ediyoruz.

KİRTANA YASEMİN ile Mistik Yoga Dans
Yasemin Hoca, ‘’Mistik Yoga Dans’’ uygulamaları ile kalbinizi, zihninizi ve bedeninizi uyumlandırmanızı, doğanın ritmi ile bütünlük kazanmanızı sağlayacak. Yoga’nın dinamik, akıcı ve en neşeli formu olan Yoga-Dans çalışmaları bezginliğinizi ve hüznünüzü silecek, kalbinizi coşturup, bedeninizi hafif hissettirecek. Yoga-Dans’ın mistik yorumu ile beden-zihin-ruh birliğinin en sevinçli halini deneyimlerken, ritim eşliğinde söylenen mantralar, derin gevşeme ve ses rezonans teknikleriyle sadece bedeniniz değil zihniniz de derin dinlenmenin tadına varacak. Sesin ve sessizliğin lezzetlerinde gezintiye çıkacaksınız.

BEDİ BANU ile Mandala
Banu Damcı, sizi şekiller ve renklerin büyülü alemine götürecek. içinizdeki Yaratıcı Çocuğu ortaya çıkartıp, ellerinizin ilhamınızla bütünlük içinde yapacakları sayesinde, hem doğal bir duygusal dışavurum gerçekleştirmenizi, hem de bu tatilden kalan güzel anıları, son derece estetik nesneler formunda yanınızda götürmenizi sağlayacak. Yapacağınız Mandalaları seyrederken, evrene, renklere ve bunların doğal bir parçası olan kendi varlığınıza bir kere daha hayran kalacaksınız. BEDİ’nin bu Mandalalara dair yapacağı yorumlar ise ruhsal gelişim çizginiz, takıldığınız noktalar ya da farkında olmadığınız potansiyeller hakkında eşsiz bir içgörü edinmenizi sağlayacak!

KATILIM KOŞULLARI;

15 Haziran’a kadar başvuru yapıp ödemesini gerçekleştiren katılımcılar 1,650 TL öderler. 15 Haziran’dan sonraki başvuru ve ödemelerde katılım bedeli 1,900 TL’dir.

Katılımcılar Bungalovlara ve Taş Evlere, huzurlu ve konforlu koşullarla paylaşımlı olarak yerleştirileceklerdir. Arkadaşları ile birlikte kalmak isteyen veya özel talepleri olan kişilerin rezervasyon sırasında bu detayları yetkili ile konuşmaları rica olunur.

Standart katılım bedeline dahil olanlar;

3 gece 4 gün konaklama,
Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri, akşamüstü yapılacak ikramlar,
Gün boyu taze çay ve kahve,
Organizasyon dahilinde yapılacak her türlü gezi ve faaliyet,
Deniz ve havuz etkinlikleri,
Ekstralar;

Katılımcılar yol masraflarını kendileri karşılar.
Havaalanı ya da otogardan transfer bedeli katılımcıya aittir ancak bu transferlerin organizasyonu için Otel Yetkilisi katılımcılara yardım eder.
İkramlar dışında kalan her türlü ekstra meşrubat ve alkollü içki ek ücrete tabidir. Arzu eden katılımcılar bu tür ihtiyaçlarını kendileri de karşılayabilirler.
JUNO ile yapılacak bireysel seanslar için önceden randevu almak gereklidir.

REZERVASYON
Kızılbük Ahşap Evleri -Esra Tayuk – 0549 205 07 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Oda yerleşimi tercihiniz, varış zamanınız, transfer ihtiyacınız, yeme – içme konusundaki özel talepleriniz gibi her türlü kişisel detayınızı onunla paylaşırsanız, mümkün olan en uygun ve kaliteli hizmeti alırsınız.

JUNO ile bireysel seans taleplerinizi de Esra Hanım’a iletmeniz gerekir.

Düş gibi bir Yaz Buluşması yaşamak dileğiyle…

***

 

 

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: